Zespół założyli w 1992 roku (listopad) bracia: Krzysiek i Grzesiek Tomaszewicz.

Początkowo graliśmy we dwóch, ale po pół roku istnienia dołączyła gitara. Pierwsze wiosło Talismana to Maryś Muszyński. Później grali również: Leszek Mrozek, Radek Kuc. W 1995 doszedł Maciek Radek, którego po 5 latach grania skusił statek. Popłynął na 8 miesięcy, ale do zespołu trafił dopiero po 9 latach. W tym czasie dzielnie walczył Piotrek Rytlewski.

Zespół zagrał niezlicKris Talismanzoną ilość imprez na terenie całego kraju. Gramy przede wszystkim muzykę do tańca. Jesteśmy wielokrotnymi laureatami przeglądów zespołów rozrywkowych w Koszalinie oraz Połczynie Zdroju. Wystąpiliśmy w II Ogólnopolskim Festiwalu Disco Polo i Dance w Koszalinie. Mieliśmy również epizody z muzyką rockową.

Zagraliśmy kilka koncertów w nieco większym składzie. Do zespołu dołączyli wtedy Maciek Matyśniak – gitara oraz Robert Kwiatkowski – perkusja. Kolejnym ciekawym doświadczeniem była współpraca z włoskim wokalistą i perkusistą Thomasem Grotto. Repertuar stanowiły włoskie szlagiery.

Największym sukcesem był udział w 2012 roku w programie Disco Star, zorganizowanym przez telewizję Polo TV. Zespół Talisman dotarł do wielkiego finału.

Zapraszamy do obejrzenia fotek w galerii.